Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności cookies. OK, akceptuję to

Profesjonalna analiza statystyk strony www systemem Google Analitycs - PASSA

analytics_passaKażdy właściciel sklepu, strony, serwisu internetowego jest zainteresowany jak największą liczbą odwiedzin. Najlepiej jeśli są to odwiedziny wysokiej jakości; a są nimi takie, które wiążą się z konkretną akcją użytkownika (konwersją) np. zakupem towaru/usługi, wypełnieniem formularza, rejestracją. Przez odwiedziny wysokiej jakości możemy dodatkowo rozumieć wizytę użytkownika wysoko zainteresowanego tymże serwisem. To właśnie zainteresowanie wynika z dobrego nakierowania, skutecznej reklamy, właściwego pozycjonowania, a także dobrą treścią strony.

W skład naszych usług wchodzi również analiza statystyk strony www systemem Google Analytics - PASSA. Analizujemy na jakie słowa kluczowe odwiedzają użytkownicy, które strony najczęściej odwiedzają oraz wiele innych ważnych danych jak chociażby konwersje, odrzucenia, trendy okresowe odwiedzin.

Użytkownik lub kupujący może na stronie pozostać i dokonać konwersji, a jeszcze lepiej jeśli dokona niejednej konwersji w przyszłości. O tym decyduje właściwa konstrukcja strony - ciekawa treść, przyciągająca grafika, intuicyjna nawigacja. Dodatkowo w przypadku sklepu internetowego konwersji i o powrocie klienta decyduje cena, jakość obsługi i opinie o sklepie.


PASSA jest usługą w obrębie systemu Google Analytics czyli naszą umiejętnością, zestawem analiz. Badamy miedzy innymi:

  • źródła odwiedzin: z jakich serwisów przychodzą na stronę użytkownicy oraz jakich słów kluczowych używają
  • jakie są proporcje pomiędzy nowymi a powracającymi użytkownikami, oraz proporcje miedzy źródłami odwiedzin
  • jaki jest współczynnik odrzuceń - określający zainteresowanie treścią strony
  • ustalamy zgodnie ze specyfiką strony różnego rodzaju konwersję
  • analizujemy wahania odwiedzin, krótko i długofalowe 
  • na życzenie klienta wysyłamy raporty oraz komentarze do spostrzeżeń.

PASSA doskonale zdaje egzamin w połączeniu z naszymi kampaniami Google AdWords szerzej omówionymi na stronie kampanie reklamowe IKRA.